Wsłasny biznes a marketing sieciowy – statystyki mlm w Polsce

     Własny biznes wymaga głęboko posuniętego planowania pod względem strategi sprzedaży oraz zabezpieczenia środków na bieżącą działalność.

     W przypadku tradycyjnego biznesu niezbędny jest biznes plan, w którym oszacujemy czy dany biznes jest opłacalny. Następnie musimy ponieść określone nakłady finansowe aby otworzyć firmę, zatrudnić pracowników oraz prowadzić bieżącą działalność. Nakłady początkowe są duże, często trzeba się posiłkować kredytami. A teraz trochę realiów: tylko 1 na 10 firm przezywa 1 rok działalności.

     Alternatywą dla tradycyjnego biznesu jest marketing sieciowy zwany mlm ( multi level marketing ). W skrócie polega on na budowaniu grupy sprzedaży produktów danej marki. W początkowej fazie podjęcia decyzji o działaniu w mlm należy sobie zdać sprawę jaką strukturę musimy zbudować aby osiągnąć zamierzany dochód.

   Tutaj pomocne są statystyki mlm w Polsce, które podają że rynek warty jest około 3 mld zł, sprzedażą bezpośrednią zajmuje się blisko 1 mln osób w tym prawie 90% to kobiety, i najważniejsze największą popularnością cieszą się kosmetyki 60% i dalej suplementy diety około 8% oraz rzeczy do domu 15%.

     Warto wziąć te statystyki pod uwagę w fazie wyboru swojej drogi w mlm. Kolejną rzeczą są nakłady finansowe, które  w przypadku tradycyjnego biznesu przekraczają nie rzadko 50-100 tys. zł, w przypadku marketingu sieciowego są stosunkowo niskie, ponieważ zaczynają się przeważnie od około 300 zł. Budowa struktury nie jest związana z zatrudnianiem pracowników, ponieważ każdy jest niezależnym finansowo przedstawicielem. Z tego też powodu ryzyko niepowodzenia jest stosunkowo niskie. Co ważne działalność możemy robić za pomocą social media marketing, przez co zasięg naszego biznesu nie jest ograniczony do Polski.

Masz pytania napisz:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

0

Post Author: Krzysztof

Razem możemy odnieś sukces. Osobno nic nie wskóramy. Zawsze należy o tym pamiętać ?