07. Tworzymy stronę – pozycja w google

          Po 24 godzinach od wprowadzenia strony do indeksacji google, po wpisaniu adresu “strona-www.net” w wyszukiwarkę, widzimy naszą stronę internetową. To ważny moment, ponieważ możemy zobaczyć, gdzie znajduje się ona po wpisaniu słów kluczowych oraz zacząć pracę nad pozycjonowaniem.           I tak dla mojej strony założyłem, że chcę pozycjonować po dwóch grupach słów kluczowych: strona+www+buduje oraz strona+www+zarabia. Po wyszukaniu w google widzę, że moja strona jest na:
– strona www buduje – brak w pierwszych 1000 wyników,
– strona www zarabia – brak w pierwszych 1000 wyników.

Po zalogowaniu w webmaster (zobacz co to jest na wcześniejszych wpisach) widzimy, że nasza mapa nie została jeszcze zindeksowana więc piszemy dalej na stronie i sprawdzamy czy zostanie ona zindeksowana. Brak także słów kluczowych znalezionych przez roboty na naszej stronie.

Podsumowanie czasu:

Czynność Przeznaczony czas Wydane pieniądze
 1. Wymyślenie nazwy + domeny 2 godz. 25 zł (0 zł)*
 2. Zakup serwera 2 godz. 120 zł (0 zł)*
 3. Wybór silnika 2 godz. 0 zł
 4. Instalacja CMS-a 2 godz. 0 zł
 5. Konfiguracja strony16 godz. 0 zł
 6. Google webmaster2 godz. 0 zł
 7. Google pozycjonowanie1 godz. 0 zł
0

Post Author: Krzysztof

Razem możemy odnieś sukces. Osobno nic nie wskóramy. Zawsze należy o tym pamiętać ?

5 thoughts on “07. Tworzymy stronę – pozycja w google

  ketony malin

  (26 listopada 2012 - 6:37 pm)
  0

  Informacje zawarte w notkach na blogach wydawaly mi sie zawsze malo wiarygodne, ale ta jest bardzo poprawna merytorycznie, co, nie ukrywam, robi wrazenie. Wiele osob wyniesie z niej potrzebne im informacje. Sama interesuje sie taka tematyka, wiec chetnie bede tu zagladac i czytac wszystkie nowe wpisy. Powodzenia w dalszej pracy nad blogiem, bo na razie, jak widac, idzie ona fantastycznie.

   Chielo

   (23 grudnia 2012 - 10:53 am)
   0

   pisze:Nie mam doświadczenia z robieniem stron z emlmentaei we Flashu, ale muszę się odrobinę nie zgodzić z punktem o intro. Mam jedna stronę właśnie z efektywnym intro flashowym, i pozostałe podstrony są doskonale znajdywane przez Google (a nie było żadnego dodatkowego pozycjonowania).Flash jest efekciarski, robi wrażenie. Świetnie się nadaje do prezentacji i aplikacji np. gier.Rozumiem użycie flasha do mało znaczącego banerka jak mi za bardzo będzie mrugał to kliknę magiczny przycisk zablokuj i jest po kłopocie. Ale nie rozumiem jak można zrobić coś takiego, że jak kliknę zablokuj na banerze to nagle znika mi pf3ł strony, razem z nawigacją.Pf3ł biedy jest kiedy ktoś zrobi nawigację flashową, ktf3ra wygląda jak standardowa. Ale często gęsto bywa tak, że Ci ktf3rzy używają Flasha dostają jakiegoś twf3rczego amoku, i stają na głowie żeby jak najbardziej skomplikować, utrudnić poruszanie się po stronie. Jeśli ja, doświadczony user mam problem z dotarciem do treści i zaczynam już mruczeć brzydkie słowa pod adresem tego kto to wymyślił, to jak poradzi sobie taki zwykły człowiek?

  ketony malinowe

  (26 listopada 2012 - 8:27 pm)
  0

  wpis niesamowicie, przynajmniej dla mnie, przydatna. Wszystkie informacje przejrzyscie przedstawione, dobry jezyk, jestem pod wrazeniem i czekam na wiecej.

  zarabiaj z domu

  (7 grudnia 2012 - 2:07 am)
  0

  Jak dobrze, ze tu trafilam! wpis jest bardzo przydatna. Bardzo dziekuje za jej zamieszczenie i chcialabym pogratulowac calego stronaa, bo jest naprawde swietny (wiem, co mowie, bo znam ich bardzo duzo).

  Tomasz

  (8 grudnia 2012 - 6:19 pm)
  0

  Cześć, jestem Tomek i mam dla Ciebie dobre wieści. Twoje zarobki już w najbliższej przyszłości przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania! Wejdź na http://zarabianienaplikach.pl/ (Sposob zarobku za pomoca aplikacji InstallC z mojego reflinka) i dowiedz się, co zrobić, by zarabiać na uploadzie plików.

Komentarze są wyłączone.