05. Tworzymy stronę – wybór silnika CMS

          Teraz czas na wybór silnika naszej strony www. Musimy na początek stwierdzić co na niej chcemy publikować. Czy to będą treści statyczne, może blog, a może treści muzyczne lub filmy. W zależności od tego wyboru mamy do dyspozycji różne silniki stron www, w tym płatne i za free. Skupimy się oczywiście na tych za darmo.  Ja będę publikować treści w formie bloga.

          Jeżeli masz problemy, zawsze mogę Ci pomóc. Adres masz w stopce strony lub pod przyciskiem Kontakt. Kosztorys sam zaproponuj. Możliwość wystawienia faktury Vat.

      Dla tego typów stron internetowych polecam silnik WordPress. Jest on ciągle rozwijany i co najważniejsze ma możliwość automatycznej aktualizacji. Dla innych polecam:
– bloga WordPress – strona domowa wordpress.org, strona polska pl.wordpress.org,
– treści CMS Joomla – strona domowa www.jomla.org, strona polska www.joomla.pl
– filmy i muzyka Clip Bucket – strona domowa clip-bucket.com,
– sklep internetowy: Magento – strona domowa www.magentocommerce.com,  OpenCart – strona domowa opencart.org.

          Instalacja na serwerze. Ściągamy pliki ze strony dostawcy CMS-a, można użyć linków powyżej, rozpakowujemy i po nawiązaniu połączenia ftp (polecam użycie TotalCommandera lub FileZilli – po wpisaniu w przeglądarkę na pewno znajdziemy instalki lub też możemy wejść na stronę www.dobreprogramy.pl) kopiujemy pliki na serwer………
To trochę potrwa….
Jak wreszcie się skończy kopiowanie wpisujemy w przeglądarkę nazwę naszej wykupionej domeny lub też nazwę domeny otrzymanej od darmowego hostingodawcy. Powinna nam się pojawić strona powitalna wgranego silnika strony www. Przechodzimy przez kolejne kroki wprowadzając: dane konfiguracyjne (nazwy witryny, itd. ), aż do momentu wprowadzenia danych bazy danych…
Teraz wchodzimy na panel tam gdzie mamy serwer (do jego konfiguracji) i szukamy bazy danych (ang. data base). Tworzymy nową bazę danych poprzez wpisanie nazwy bazy oraz hasło. Kodowanie najlepiej ustawić na UTF-8. Przy okazji kopiujemy nazwę hosta – podaną jako parametry dostępowe.
Powyższe dane wprowadzamy do konfiguracji i po przejściu dalej powinniśmy otrzymać komunikat że baza danych została poprawnie znaleziona i struktura została założona. Jeżeli podaliśmy coś błędnie to pokaże nam się adekwatny komunikat. Po przejściu do końca instalacji powinniśmy zobaczyć stronę początkową naszego CMS-a.

UWAGA! Trzeba zwracać uwagę na informację o hasłach administratora (czasami są one generowane w trakcie instalacji).

Czas na podsumowanie. Prace zwiększyły ilość czasu poświęconego na tworzenie strony www, nie zwiększyły kosztów pieniężnych:

Czynność Przeznaczony czas Wydane pieniądze
 1. Wymyślenie nazwy + domeny 2 godz. 25 zł (0 zł)*
 2. Zakup serwera 2 godz. 120 zł (0 zł)*
 3. Wybór silnika 2 godz. 0 zł
 4. Instalacja CMS-a 2 godz. 0 zł
0

Post Author: Krzysztof

Razem możemy odnieś sukces. Osobno nic nie wskóramy. Zawsze należy o tym pamiętać ?

3 thoughts on “05. Tworzymy stronę – wybór silnika CMS

  zarabiac w internecie

  (7 grudnia 2012 - 9:09 am)
  0

  Podziwiam styl, w jakim tekst zostal napisany, bo rzadko zdarza sie, by trafic na cos takiego na internetowym stronau. Poza tym, notka zawiera wielu waznych informacji, wiec to nie tylko przyjemne w lekturze “lanie wody”, ale cos zdecydowanie bardziej wartosciowego. Dzieki!

  Tomek Pilipiuk

  (8 grudnia 2012 - 3:38 pm)
  0

  Na pewno słyszałeś nie raz o programach partnerskich, które pozwalają na zarabianie przez Internet. Czemu nigdy nie spróbowałeś? Idź moim śladem i zdobądź kasę na nowy samochód, czy wymarzone wakacje. Wejdź na http://zarabianienaplikach.pl/ (Sposob zarobku za pomoca aplikacji InstallC z mojego reflinka), by dowiedzieć się więcej.

  pozycjonowanie stron - HUGO

  (24 stycznia 2014 - 2:51 pm)
  0

  Wiele wciągających rzeczy można dowiedzieć się w
  Twoiim artykule. Uwielbiam odwiedzać witryny związane z tworzeniem stron (w końcu nauka to klucz do sukcesu).
  Jeszcze raaz dzięki!

  my blog – pozycjonowanie stron – HUGO

Komentarze są wyłączone.