02. Tworzymy stronę – adres strony

          Dobrze zaczynamy działać. Na początek trzeba wymyślić nazwę adresu tworzonej strony www. I to taką która jest wolna. Niestety nie jest to zbyt łatwe. Najlepiej byłoby żeby dany adres, a dokładniej słowa w nim zawarte, były szukane przez dużą rzeszę ludzi. Jak to zrobić? Ja proponuję wymyślić z 5 słów kluczowych, które określą tematykę naszej strony www.

          Następnie odpalamy stronę googla do wyszukiwania słów kluczowych.  Jak to zrobić? Wchodzimy na stronę www.google.com/trends.

i wpisujemy słowa kluczowe, wybieramy lokalizację i język (opcje zaawansowane).

google trends
google trends

          Później z przedstawionych wyników segregujemy te które mają najwięcej wyszukiwań. Ważne jest to aby ilość średnia wejść (słupki średnio) była jak najwyższa. Na podstawie tych danych wymyślamy adres internetowy strony, który powinien zawierać się z najlepszego słowa kluczowego.

Następnie w zależności od naszej decyzji:
– zakładamy konto na darmowym hostingu, które przedstawię w następnym kroku, przy tej opcji nasz login będzie początkiem adresu np. login.(domena usługodawcy).pl,
– wykupujemy własną domenę, w takim wariancie wchodzimy na stronę usługodawcy (np. ja polecam hekko.pl)

i po wpisaniu w przeszukiwarkę domen wyszukujemy domenę zbudowaną ze słów pozyskanych wyżej. Realizujemy zakup z pozycji koszyka. Wpisujemy nasze dane oraz wykonujemy płatność. Jeżeli mamy możliwość wykonania płatności poprzez transfer to zakup trwa parę sekund.

          Ja wybrałem wykupienie domeny. Wiąże się to z wydatkiem. W promocji jednak możemy kupić domenę za przysłowiową złotówkę. Jednak trzeba pamiętać, że przedłużenie domeny to koszt około 50 złotych rocznie, w tym miejscu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że są promocje związane np. zakup domeny i miejsce na serwerze po niższej cenie. W tym przypadku na hekko.pl można otrzymać domenę za darmo w promocji przy zakupie serwera. Wszystko przed nami i trzeba na to zadanie przeznaczyć trochę czasu aby zaoszczędzić nasze pieniądze.

Podsumowanie tej części:

Czynność

 Przeznaczony czas

 Wydane pieniądze

  1. Wymyślenie nazwy + domeny

 2 godz.

 12 zł (0 zł)*

* z darmowym serwerem

0

Post Author: Krzysztof

Razem możemy odnieś sukces. Osobno nic nie wskóramy. Zawsze należy o tym pamiętać ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *