Loading...
pl

Nie daj sobie nigdy wmówić, ze czegoś nie potrafisz

Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz ("W pogoni za szczęściem")

Ściana

Robert Czaplejewicz Free
Styczeń 22 '13
Wmawianie sobie samemu, że się czegoś nie potrafi to jedno.
Słuchanie i w dodatku ślepe innych, ze się czegoś nie potrafi to drugie.

Jest jeszcze inna kwestia - racjonalne podejście i ocena swoich rzeczywistych możliwości z uwzględnieniem swoich predyspozycji.
"Mierz siły na zamiary' i "nie rzucaj się z motyką na księżyc" - to najwłaściwsze określenia do tego tematu.

Najlepszą tu metoda jest bardzo dokładne określenie czego się chce i stworzenie sobie konkretnego planu, aby to się stało.
Samo chcę bo chcę nic nie da, bo na pytanie "co potem?" nie ma odpowiedzi.

Niektórzy twierdza, ze tak właśnie postępują rodzice - bronią swojemu dziecku dostępu do czegoś, co jest dla niego ważne (dla tego dziecka).
Należy jednak określić o co naprawdę tak chodzi, co jest przyczyną takiego postępowania i nauczania realizowanego przez rodziców.
Nie zaś krytyka.

Wg mnie jako starsi i bardziej doświadczeni starają się za wszelką cenę nauczyć swoje potomstwo i ustrzec przed błędami.

Podobnie w marketingu, z tym, ze tu starszy oznacza bardziej doświadczony, czyli ten który już popełnił swoje błędy, wyciągnął wnioski i jest w stanie innym, tym młodszym, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie pomóc w realizacji ich zamierzony i określonych celów.
Wmawianie sobie samemu, że się czegoś nie potrafi to jedno.
Słuchanie i w dodatku ślepe innych, ze się czegoś nie potrafi to drugie.

Jest jeszcze inna kwestia - racjonalne podejś...rozwiń całość
Grzegorz Sznajdrowski Free
Styczeń 22 '13
Najistotniejsza tutaj jest pokora. Jest ona jednak jedną z najbardziej nierozumianych rzeczy w życiu. Mamy tendencje do myślenia, że pokorny to ktoś, kto ma zawsze schyloną głowę. Jednak pokora to prawda o sobie i pełna tego świadomość - kim jestem teraz. Dlatego pokorny nie jest arogancki i zarozumiały.
To prawda, którą o sobie wiemy dzisiaj daje szansę do rozwoju osobistego. Jak można się rozwijać skoro nie wiemy kim naprawdę jesteśmy i co wiemy, jacy jesteśmy mądrzy?
Pokora oznacza, że nie jestem lepszy od kogokolwiek, ale także nie jestem gorszy od nikogo. Pokora to wiara w to, że jesteśmy osobami wartościowymi i możemy dokonać wspaniałych rzeczy.
Najistotniejsza tutaj jest pokora. Jest ona jednak jedną z najbardziej nierozumianych rzeczy w życiu. Mamy tendencje do myślenia, że pokorny to ktoś, kto ma zawsze schyloną głowę. Jednak pokora to pra...rozwiń całość
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Videoblog

Przez Maciej Stefaniak
Dodano Styczeń 21 '13

Inne Videoblogi

Ocena

Twoja ocena:
Podsumowanie: (0 głos/głosów)

Tagi:

blog mlm | forum mlm | opinie marketing sieciowy